Ми працюємо Ми працюємо

Млинова вогнівка

Назва латиною Ephestia kuehniella

Тип шкідника Шкідники зерна та зернопродуктів

Рід лускокрилі — Lepidoptera

Культури Овес, Пшениця, Ячмінь

Вогнівка млинова – дрібний метелик сіруватого забарвлення, часто зустрічається на млинах та підприємствах, які займаються переробкою зерна. Пошкоджує зернову продукцію, роблячи її непридатною до подальшого вживання. Потомство шкідника не тільки активно харчується зерновими, борошном, макухою, горіхами, хлібними продуктами, а й заражає їх продуктами своєї життєдіяльності. У свою чергу, це сприяє зараженню зерна грибковими та бактеріальними патогенами.

Зовнішній вигляд і поведінка Ephestia kuehniella

Ephestia kuehniella досягає розміру до 30 мм у розмаху крил, причому самки більші за самців. Передні крила комахи мають червоно-буре забарвлення, по середині знаходиться широка жовто-бура перев’язь, облямована по бокам білими поперечними лініями. Задні крила метелика доволі широкі та темно-сірі, мають світлий край. Яйце досягає розміру 0,6 мм. У гусені брудно-біле забарвлення, її розмір не перевищує 2,5 см. Лялечка має коричневі черевні членики, її тіло всіяне крапчастими грубими ямками.

Стадії розвитку

Вогнівка млинарська відкладає до 350 яєць. Гусінь, яка виходить з яйця, знаходиться у павутинній трубці, яка захищена від світла. Вона швидко оплітає павутинням продукти, якими харчується. На цьому етапі шкідники не люблять сонячного світла, але натомість не боїться протягів та свіжого повітря. Гусінь 4 рази линяє, а після покидає трубку. Якщо вона перетворюється на лялечку, не виходячи з трубки, то може загинути.

Лялькування відбувається у павутинному коконі, який розташовується у затишному місці, наприклад, у щілинах між дошками. Але більшість гусениць воліє розвиватися у борошні чи зерні, на глибині 10 – 15 см. Імаго з’являються наприкінці літа, вони здатні дати ще 1 – 2 покоління шкідників. Доросла особина проживає до 2 тижнів, також вона не вживає їжі, тож не є небезпечною для зерна та продуктів з нього. Зауважимо, що у літній період розвиток одного покоління млинової вогнівки не перевищує 2 місяців. Літ метеликів спостерігається ввечері та вночі.

Розмноження вогнівки млинарської

Метелики спарюються у темний час доби. Самки очікують на самців у затінених місцях, як правило, на стелі, у тарі, на стінах складського приміщення. На наступний день після запліднення починається кладка яєць. Жіночі особини шкідника розміщують яйця невеликими купками на предметах, які згодом можуть бути предметом живлення для потомства. Ембріональний розвиток триває до 3 діб.

Де живе шкідник

Шкідник поширений по всій території нашої країни. Його можна зустріти на складах, де зберігається зернова продукція, та на підприємствах харчової промисловості в будь-якому регіоні України.

Які рослини пошкоджує

Млинарська вогнівка не вражає зернові у період росту та збору врожаю. Вона небезпечна для агропродукції, яка зберігається в спеціалізованих приміщеннях та перебуває на виробництві. Гусінь вогнівки завдає шкоди:

  • борошну;

  • зерну;

  • крупі;

  • макаронним виробам.

Справа в тому, що шкідники поїдають зернові продукти і це сприяє їхньому скріпленню шовковинками. Також продукція забруднюється шкурками та екскрементами шкідливого метелика. Один з найбільш небезпечних способів поширення комахи – через заражені зернові продукти.

Як боротися з Anagasta kuehniella

Найкращий спосіб уникнути ураження – своєчасне застосування профілактичних заходів. В першу чергу потрібно правильно підготувати зерно до зберігання: зачистити та дезінфікувати його, застосовуючи метод вологої чи аерозольної обробки. Обов’язково обстежте врожай на предмет зараження, це мінімізує подальші втрати.

Також потрібно:

  • Ретельно підготувати зерно, просушуючи його до стану сухості чи середньої сухості, відділити від решток бур’янів та битих зерен, знизити температуру.

  • Постійно контролювати зараження зернин кліщами та комахами.

Попередити зараження шкідником допоможе фумігація та газація приміщень, вологе знезараження складів та тари. Ефективні засоби боротьби з Anagasta kuehniella є препарати, що відносяться до інсектицидів та пестицидів. Вони призначені для обробки врожаю та знищення комах. Якісні засоби від провідних українських та зарубіжних виробників можна замовити у нас на сайті:

Назва засобу

Основні переваги та особливості застосування

DEFENDA Фумігант 

Ідеальний спосіб боротьби зі шкідниками запасів, підходить для фумігації затарених та незатарених складських приміщень.

DEFENDA Твікс

Має потужний нокдаун-ефект на комах, що поїдають зернові, не викликає резистентності, економно витрачається. Має пролонговану дію.

BASF Фастак®

Направлений на знищення широкого спектру шкідників, має стійку та тривалу дію.