Ми працюємо Ми працюємо

Американський білий метелик

Назва латиною Hyphantria cunea Drury

Тип шкідника Шкідники зерна та зернопродуктів

Рід лускокрилі — Lepidoptera

Культури Плодові культури

Американський білий метелик – шкідник, завезений до Європи з Північної Америки. Чим небезпечний для сільськогосподарських культур? Особливо шкідливий для культур, які вирощують на Півдні та на Заході України. Дуже швидко розмножується, тож гусінь з однієї кладки повністю оголити дерево, якому 10 – 15 років. Якщо об’єм з’їденого листя досягає 50 – 75%, врожай повністю втрачається.

Зовнішній вигляд і поведінка Hyphantria cunea

Білий американський метелик досягає середніх розмірів та має розмах крил 40 – 50 мм. Його крила білосніжні та характеризуються вираженим полиском. Вусики комахи – чорні з нальотом. У самця вони перисті, а у самки – візуально нагадують нитки. Ніжки комахи світло-жовті.

Найбільшої шкоди завдає гусінь Hyphantria cunea. Личинки молодшого віку, які локалізуються у павутинних гніздах, поїдають верхній шар листа, а згодом – прогризають у листовій пластині дірки. Старша гусінь покидає гнізда та розповзається по всьому дереву. Вона повністю поїдає зелений покрив дерева, залишаючи тільки грубі жилки листків. Поширюються шкідники переважно за допомогою транспортних засобів, під час транспортування продукції сільського господарства.

Стадії розвитку

Яйця, які відкладають метелики досягають розміру 0,6 мм та забарвлені у біло-блакитнуватий відтінок.

Основні характеристики розвитку гусені шкідника:

  • Гусениці молодшого віку. Голова, грудний щиток та грудні ноги мають чорний колір. Вздовж спини знаходяться жовті або чорні бородавки.

  • Гусениці, які завершили живлення. Має коричневу спину, а по бокам – жовтуваті смуги з оранжевими бородавками, вкритими волосками.

Лялечка метелика може бути довжиною 10 – 15 мм. Поступово вона змінює колір та з лимонно жовтої стає темно-коричневою. Знаходиться лялечка у сірому пухнастому коконі. Найчастіше лялечки зимують в тріщинах дерев’яних парканів, під неприбраними рештками рослин. Загинути вони можуть тільки тоді, коли температура опускається нижче, ніж –30 °С.

Появу перших метеликів слід очікувати не пізніше середини квітня – початку травня. Іноді виліт комах може розтягнутися на місяць та більше. Дорослі особини активізуються в період сутінків. Чоловіча особина може жити до 4 діб, жіноча – 6 – 11 діб. Метелики не харчуються.

Розмноження

Самиця спарюється у той день, коли виходить з лялечки. Для пошуків статевого партнера та кладки яєць вона може переміщуватися на відстань 200 – 300 м. Через 1 – 2 години після спарювання, самка відкладає яйця на нижню частину листової пластини, як правило, в темний час доби. Найплодовитішим вважається літнє покоління комах: одна самка може виплодити до 2500 яєць.

Ареал проживання американського білого метелика

Комаха має широкий ареал проживання. Її батьківщина – північноамериканський континент. В Європі шкідники поширені в Угорщині, Росії, Словаччині, Швейцарії, Болгарії, Чехії. Також вони зустрічаються в Туреччині, Азербайджані. Що стосується України, то частіше за все комаха зустрічається на Півдні та на Заході, найбільш поширена у Закарпатській області.

Які рослини пошкоджує

Частіше за все метелики уражають такі культури:

  • яблуню;

  • грушу;

  • волоський горіх;

  • персик;

  • фундук;

  • сливу.

Інсектициди проти американського білого метелика та інші заходи боротьби з ним

Заходи боротьби з американським білим метеликом досить різноманітні. Вони можуть включати в себе:

  • Карантинні заходи, які передбачають ретельний контроль над транспортуванням сільськогосподарської продукції та ретельну обробку транспорту, якщо там знайдені комахи.

  • Дотримання агротехніки з осінньою обробкою ґрунту в пристовбурних колах.

  • Механічні методи. Включають в себе очистку дерев та застосування пасток для гусені, зрізання павутинних гнізд шкідника.

Але найбільш ефективні засоби боротьби – обробка рослин спеціальними препаратами, які допомагають позбутися від шкідника. Якісні інсектициди для знищення білого американського метелика можна придбати у нашому агро-магазині.

Рекомендуємо звернути увагу на:

  • Syngenta Матч®. Знизить фертильність самок та загальмує розвиток личинок. Допоможе знищити свіжі яйцекладки.

  • Bayer Каліпсо®. Не викликає у метеликів резистентності, має широкий діапазон застосування. Не представляє небезпеки для джмелів та бджіл.

  • Corteva Agriscience™ Кораген®. Забезпечує тривалий період захисту, безпечний для корисної ентомофауни.

Потребуєте консультації? Телефонуйте нашим менеджерам по вказаним на сайті номерам контактних телефонів. Запрошуємо за покупками, які допоможуть захистити ваш врожай та отримати гідний прибуток!